Fiscale spelregels voor mobiliteit veranderen: dit moet je weten
De overheid wil dat we sneller overstappen op elektrisch rijden. Daarom komt er vanaf 2027 een extra heffing voor zakelijke leaseauto’s op fossiele brandstof die ook privé worden gebruikt. Deze maatregel maakt deel uit van een groter pakket om het wagenpark in Nederland te verduurzamen. Voor werkgevers en ondernemers is het slim om hier op tijd bij stil te staan. Bij Leaseresult volgen we deze ontwikkelingen op de voet, zodat onze relaties goed voorbereid blijven en we altijd met passend advies klaarstaan.
Belangrijkste punten op een rij:
- Vanaf 2027: 12% pseudo-eindheffing op fossiele leaseauto’s met privégebruik
- Overgangsregeling tot september 2030 voor auto’s die vóór 2027 ingezet zijn
- Per 2026: 22% bijtelling voor nieuwe elektrische auto’s
- Sinds 2024: verplichte CO₂-registratie voor werkgevers (100+ werknemers), mogelijk naar 250+ werknemers
Pseudo-eindheffing vanaf 2027
Per 1 januari 2027 geldt er een extra belasting (pseudo-eindheffing) van 12% over de cataloguswaarde van leaseauto’s op fossiele brandstof die ook privé worden gebruikt. Woon-werkverkeer telt hierbij ook mee als privé. Deze heffing komt volledig voor rekening van de werkgever en mag niet aan de werknemer worden doorberekend. Zelfstandigen vallen buiten deze regeling.
De maatregel geldt alleen voor auto’s die vanaf 2027 voor het eerst door een werkgever beschikbaar worden gesteld. Voor auto’s die al vóór die datum ingezet zijn, geldt overgangsrecht tot en met 17 september 2030. Voor bestelwagens en vrachtwagens geldt de regeling niet. Houd er wel rekening mee dat bij langere leasecontracten (vanaf 60 maanden) de pseudo-eindheffing straks een rol kan spelen.
Bijtelling elektrische auto’s
Ook voor elektrische auto’s verandert er iets. Tot nu toe profiteerden elektrische rijders van een lager bijtellingspercentage. In 2025 is dat nog 17% over de eerste €30.000 van de cataloguswaarde. Vanaf 2026 vervalt dit voordeel en geldt het normale tarief van 22% over de hele cataloguswaarde. Voor elektrische auto’s die al vóór 2026 op kenteken zijn gezet, blijft het oude voordeel nog maximaal vijf jaar bestaan.
Voorstel wijziging verplichte CO₂-registratie
Sinds 1 juli 2024 zijn werkgevers met 100 of meer medewerkers verplicht om de CO₂-uitstoot van zakelijke kilometers en woon-werkverkeer bij te houden. Er ligt een voorstel om deze grens te verhogen naar 250 medewerkers, maar dat is nog niet definitief. Bedrijven doen er dus goed aan hun mobiliteitsbeleid hier alvast op af te stemmen.
